Monday 20 June: Today's order of play

Centre Court

13:00 (1) R Nadal (Sp) v Michael Russell (US), (6) F Schiavone (It) v J Dokic (Aus), (4) A Murray (GB) v D Gimeno-Traver (Sp)

Court One

13:00 A Riske (US) v (2) V Zvonareva (Rus), F Volandri (It) v (6) T Berdych (Cz Rep), A Beck (Ger) v (8) A Roddick (US)

No 2 Court

12:00 A Amanmuradova (Uzb) v (23) V Williams (US), (9) G Monfils (Fr) v M Bachinger (Ger), M Rybarikova (Slovak) v (4) V Azarenka (Bela), R Stepanek (Cz Rep) v (21) F Verdasco (Sp)

No 3 Court

12:00 K O'Brien (GB) v K Date Krumm (Japan), P Starace (It) v (14) SWawrinka (Swit), I Ljubicic (Croa) v (27) M Cilic (Croa), (15) J Jankovic (Serb) v M Jose Sanchez Martinez (Sp)

no 4 Court

12:00 F Lopez (Sp) v M Berrer (Ger), E Roger-Vasselin (Fr) v (15) G Simon (Fr), (14) APavlyuchenkova (Rus) v L Tsurenko (Ukr)

No 5 Court

12:00 P Andujar (Sp) v R Sweeting (US), KBondarenko (Ukr) v ACornet (Fr), B Zahlavova-Strycova (Cz Rep) v A Wozniak (Can), I Falconi (US) v S Dubois (Can)

no 6 Court

12:00 GrZemlja (Slo) v L Lacko (Slovak), T Kamke (Ger) v B Kavcic (Sloven), R Marino (Can) v P Mayr-Achleitner (Aut)

no 7 Court

12:00 EVesnina (Rus) v L Pous Tio (Sp), R Bemelmans (Bel) v J Benneteau (Fr), S Zahlavova (Cz Rep) v I Benesova (Cz Rep), K Chang (Taiw) v MErakovic (NZ)

no 8 Court

12:00 (22) S Peer (Isr) v K Pervak (Rus), F Gil (Por) v D Sela (Isr), O Rochus (Bel) v K De Schepper (Fr)

No 9 Court

12:00 APivovarova (Rus) v A Tatishvili (Geor), I Kunitsyn (Rus) v I Sijsling (Neth), J Pospisil (Cz Rep) v Victor Hanescu (Rom)

No10 Court

12:00 SoCirstea (Rom) v P Parmentier (Fr), M Fischer (Aut) v S Bolelli (It), M Niculescu (Rom) v S Bammer (Aut)

no 12 Court

12:00 (10) M Fish (US) v M Granollers (Sp), S Zhang (Chin) v (12) S Kuznetsova (Rus), I Karlovic (Croa) v (23) J Tipsarevic (Serb), N Broady (GB) v A Keothavong (GB)

No 14 Court

12:00 F Fognini (It) v (31) M Raonic (Can), C Mchale (US) v (28) E Makarova (Rus), S Stakhovsky (Ukr) v D Cox (GB), V Dushevina (Rus) v (29) R Vinci (It)

No 15 Court

12:00 P Kohlschreiber (Ger) v D Istomin (Uzb), S Errani (It) v (17) K Kanepi (Est), A Clément (Fr) v L Kubot (Pol)

no 16 Court

12:00 (30) T Bellucci (Br) v R Schüttler (Ger), (25) J Chela (Arg) v M Matosevic (Aus), V King (US) v P Martic (Croa)

no 17 Court

12:00 D Young (US) v Alex Bogomolov Jnr (US), A Morita (Japan) v T Paszek (Aut), V Dolonts (Rus) v N Petrova (Rus), (25) D Hantuchova (Slovak) v V Diatchenko (Rus)

No 18 Court

12:00 (19) YWickmayer (Bel) v V Lepchenko (US), (17) R Gasquet (Fr) v S Giraldo (Col), (24) J M Del Potro (Arg) v F Cipolla (It), G Arn (Hun) v (11) A Petkovic (Ger)

No 19 Court

12:00 G Muller (Lux) v T Haas (Ger), J Craybas (US) v A Dulgheru (Rom), R Haase (Neth) v P Riba (Sp)

TBA

(8) P Kvitova (Cz Rep) v A Glatch (US), (32) T Pironkova (Bul) v C Giorgi (It)

Seeded players in capitals

Comments