Today's Order of Play

Click to follow
The Independent Online

11.0am start unless stated

CENTRE COURT

1.0pm

L DAVENPORT (US) v V WILLIAMS (US)

S WILLIAMS (US) v J CAPRIATI (US)

B BRYAN (US) and M BRYAN (US) v L PAES (Ind) and D RIKL (Cz Rep).

COURT ONE

S FARINA ELIA (It) v K CLIJSTERS (Bel)

S GROSJEAN (Fr) v J FERRERO (Sp)

J HENIN-HARDENNE (Bel) v S KUZNETSOVA (Rus)

S WILLIAMS (US) and V WILLIAMS (US) v E DEMENTIEVA (Rus) and L KRASNOROUTSKAYA (Rus).

COURT TWO

12.0 noon

S Davis (US) and D Pate (US) v H Guenthardt (Swit) and B Taroczy (Hun)

M BHUPATHI (Ind) and M MIRNYI (Bela) v G ETLIS (Arg) and M RODRIGUEZ (Arg)

J Kerr (Aus) and M Sequera (Ven) v K ULLYETT (Zim) and D HANTUCHOVA (Slovak)

S KUZNETSOVA (Rus) and M NAVRATILOVA (US) v D Bedanova (Cz Rep) and R Voracova (Cz Rep)

COURT THREE

12.30pm

A Amritraj (Ind) and V Amritraj (Ind) v O Davidson (Aus) and J Newcombe (Aus)

W ARTHURS (Aus) and P HANLEY (Aus) v J BJORKMAN (Swe) and T WOODBRIDGE (Aus)

J Feaver (GB) and J Lloyd (GB) v P FLEMING (US) and A MAYER (US)

P Hanley (Aus) and A Molik (Aus) v J De Jager (SA) and Miss E Tatarkova (Ukr).

COURT FOUR

12.0

J Grabb (US) and J Hlasek (Swit) v D Rostagno (US) and L Shiras (US)

M Damm (Cz Rep) and Miss B Rittner (Ger) v L FRIEDL (Cz Rep) and Mrs L HUBER (SA)

J Kodes (Cz Rep) and S Menon (Ind) v M BAHRAMI and G MAYER (US)

M Bates (GB) and N Fulwood (GB) v J Frana (Arg) and L Lavalle (Arg).

COURT FIVE

T GOLOVIN (Fr) v J Cohen (US)

G Donnelly (US) and L Jensen (US) v J Nystrom (Swe) and M Pernfors (Swe)

C DOWDESWELL (GB) and C MOTTRAM (GB) v R Lutz (US) and S Smith (US)

M Edmondson (Aus) and R Frawley (Aus) v K Curren (US) and J Kriek (US)

COURT SIX

D Zivkovic (US) v J Huta-Galung (Neth)

M Lowe (GB) v T Hadzic (Croa)

P MCNAMARA (Aus) and P MCNAMEE (Aus) v I Nastase (Rom) and T Okker (Neth)

R Case (Aus) and G Masters (Aus) v B Gottfried (US) and R Ramirez (Mex)

P Aldrich (SA) and D Visser (SA) v A Jarryd (Swe) and H Leconte (Fr).

COURT SEVEN

D Mullings (Baha) v S Dev Varman (Ind)

E Marama (NZ) v S MIRZA (Ind)

K O'Brien (GB) v M Gojnea (Rom)

L Flores (Mex) v D BREWER (GB)

COURT EIGHT

T Vitayaviroj (Thai) v M Kawatoko (Japan)

T BERDYCH (Cz Rep) v A Feeney (Aus)

S RAO (US) v T Bacsinszky (Swit)

J Goodall (GB) v H SUK (S Kor).

COURT NINE

K Czafikova (Slovak) v M KRAJICEK (Neth)

F Wolmarans (SA) v B BAKER (US)

R Du (Chin) v N Vaidisova (Cz Rep)

K Bondarenko (Ukr) v C DELLACQUA (Aus).

COURT 11

R Cameron (US) v S Rieschick (Ger)

V KUTUZOVA (Ukr) v A Kudryavtseva (Rus)

D SELA (Isr) v M Zverev (Ger)

C KWON (US) v K Kravchuk (Rus).

COURT 13

12.0

J Fitzgerald (Aus) and W Masur (Aus) v P Galbraith (US) and S Melville (US)

J Erlich (Isr) and A Ram (Isr) v M KNOWLES (Baha) and D NESTOR (Can)

T Gullikson (US) and R Stockton (US) v J Alexander (Aus) and P Dent (Aus);

M BHUPATHI (Ind) and P SUAREZ (Arg) v J Palmer (US) and A Spears (US).

COURT 14

P Steinberger (Ger) v A MURRAY (GB)

K Flach (US) and R Seguso (US) v T Middleton (US) and S Zivojinovic (Yug)

C SUK (Cz Rep) and M MATEVZIC (Sloven) v S Humphries (US) and E Bovina (Rus)

L Neiland (Rus) and W Turnbull (Aus) v C Lindqvist (Swe) and R Nideffer (SA)

D Nestor (Can) and S Jeyaseelan (Can) v W BLACK (Zim) and C BLACK (Zim).

COURT 15

P Figueroa (Swe) v M Brown (GB)

A HLAVACKOVA (Cz Rep) v A Ivanovic (Yug)

K Flipkens (Bel) v A KLEYBANOVA (Rus)

B ROSA (Br) v M Kasiri (GB)

COURT 16

G BALAZS (Hun) v H Tecau (Rom);

S Kim (S Kor) v M MONTCOURT (Fr)

J GAJDOSOVA (Slovak) v K Zoricic (Can)

J Amado (Arg) v F MERGEA (Rom).

COURT 17

M DOMACHOWSKA (Pol) v A Tchakvetadze (Rus).

COURT 18

12.0

N Broad (GB) and P Hand (GB) v S Casal (Sp) and E Sanchez (Sp)

V RUANO PASCUAL (Sp) and P SUAREZ (Arg) v S Asagoe (Japan) and N Miyagi (Japan)

C C Bassett-Seguso (US) and A Smith (US) v J Durie (GB) and G Magers (US)

A Ram (Isr) and A Rodionova (Rus) v S Huss (Aus) and N Miyagi (Japan).

COURT 19

T Burn (GB) v J TSONGA (Fr)

C GUCCIONE (Aus) v R Arevalo Gonzalez (ESA)

A BAKER (US) v Z Babos (Hun)

M Jausovec (Sloven) and H Sukova (Cz Rep) v R Casals (US) and H Mandlikova (Aus)

TBA

M Rodriguez (Arg) and S Reeves (US) v T WOODBRIDGE (Aus) and S KUZNETSOVA (Rus)

I Ichim (US) v E LAINE (Fin)

S Peer (Isr) v V LUKIC (Yug)

Seeds in CAPITALS

Comments