Today's Order of Play

12.0pm start unless stated

CENTRE COURT

S GROSJEAN (Fr) v M Philippoussis (Aus)

A RODDICK (US) v R FEDERER (Swit)

COURT ONE

M BHUPATHI (Ind) and M MIRNYI (Bela) v L PAES (Ind) and D RIKL (Cz Rep)

V RUANO PASCUAL (Sp) and P SUAREZ (Arg) v E DEMENTIEVA and L KRASNOROUTSKAYA (Rus)

COURT TWO

1.0pm

S KUZNETSOVA (Rus) and M NAVRATILOVA (US) v K CLIJSTERS (Bel) and A SUGIYAMA (Japan)

N Zimonjic (Yug) and I Tulyaganova (Uzbek) v J Kerr (Aus) and M Sequera (Ven)

L DAVENPORT and L RAYMOND (US) v S KUZNETSOVA (Rus) and M NAVRATILOVA (US) or K CLIJSTERS (Bel) and A SUGIYAMA (Japan);

C DOWDESWELL and C MOTTRAM (GB) v P McNAMARA and P McNAMEE (Aus).

COURT THREE

J BJORKMAN (Swe) and T WOODBRIDGE (Aus) v J Erlich (Isr) and A Ram (Isr)

K Curren and J Kriek (US) v P FLEMING and A MAYER (US)

A Ram (Isr) and A Rodionova (Rus) v S Humphries (US) and E Bovina (Rus)

S Casal and E Sanchez (Sp) v T Middleton (US) and S Zivojinovic (Yug).

COURT FOUR

11.0am

C GUCCIONE (Aus) v B BAKER (US)

J GAJDOSOVA (Slovak) v T GOLOVIN (Fr)

C Kwon (US) and F Gil (Por) v B EVANS and S OUDSEMA (US)

T Berdych (Cz Rep) and S Stakhovsky (Ukr) v B BAKER and P SIMMONDS (US)

COURT SIX

11.0am

H Tecau (Rom) v B Evans (US)

A BAKER (US) v A Tchakvetadze (Rus)

F MERGEA and H TECAU (Rom) v H Abid (Tun) and F Wolmarans (SA)

K BONDARENKO and A TSUTSKOVA (Ukr) v A Baker and I Ichim (US)

F MERGEA and H TECAU (Rom) or H Abid (Tun) and F Wolmarans (SA)v A Kuznetsov (US) and M Zverev (Ger)

COURT 13

N Tauziat (Fr) and Y Vermaak (SA) v C Lindqvist (Swe) and R Nideffer (SA)

I Kloss (SA) and K Rinaldi (US) v L Neiland (Rus) and W Turnbull (Aus)

J Fitzgerald and M Kratzmann (Aus) v D Rostagno and L Shiras (US)

COURT 14

11.0am

L Flores (Mex) v J TSONGA (Fr)

E LAINE (Fin) v C GULLICKSON (US)

P Figueroa (Swe) and L Flores (Mex) v A Murray and T Rushby (GB)

A Kleybanova (Rus) and S Mirza (Ind) v E Laine (Fin) and N Pavic (Croa)

COURT 18

T BERDYCH (Cz Rep) v F MERGEA (Rom)

R Casals (US) and H Mandlikova (Aus) v C C Bassett-Seguso and A Smith (US)

M Jausovec (Sloven) and H Sukova (Cz Rep) v J Durie (GB) and G Magers (US)

COURT 19

11.0am

S RAO (US) v K Flipkens (Bel)

T Bacsinszky (Swit) and M Gojnea (Rom) v K Bohmova (Cz Rep) and M Krajicek (Neth)

V Havartsova (Bela) and A Kudryavtseva (Rus) v K CZAFIKOVA (Slovak) and K FLIPKENS (Bel)

A Feeney and C Guccione (Aus) v L Chikhladze (Geo) and R Jarc (Sloven)

M Falcon (US) and A Gonzalez Penas (Sp) v V Havartsova (Bela) and A Kudryavtseva (Rus) or K CZAFIKOVA (Slovak) and K FLIPKENS (Bel)

TBA

R Koenig (SA) and E Callens (Bel) v T WOODBRIDGE (Aus) and S KUZNETSOVA (Rus)

L FRIEDL (Cz Rep) and L HUBER (SA) v R Koenig (SA) and E Callens (Bel) or T WOODBRIDGE (Aus) and S KUZNETSOVA (Rus)

L PAES (Ind) and M NAVRATILOVA (US) v M BRYAN and L RAYMOND (US)

T Bacsinszky (Swit) and M Gojnea (Rom) or K Bohmova (Cz Rep) and M Krajicek (Neth)v C DELLACQUA and A SZILI (Aus)

A Feeney and C Guccione (Aus) or L Chikhladze (Geo) and R Jarc (Sloven) v C Kwon (US) and F Gil (Por) or B EVANS and S OUDSEMA (US)

Comments