TODAY'S ORDER OF PLAY

Click to follow
The Independent Online
(2.0pm start on Centre Court and Court One; 12.0 on others)

(seeded players in capitals)

Centre Court

K Braasch (Ger) v P SAMPRAS (US); M Petchey (GB) v M Wilander (Swe); G SABATINI (Arg) v L Ghirardi (Fr).

Court One

S Lareau (Can) v G IVANISEVIC (Croa); S Appelmans (Bel) v K DATE (Japan); L Roux (Fr) v M CHANG (US).

Court Two

T Henman (GB) v P Wekesa (Ken); S Rottier (Neth) v A FRAZIER (US); D Vacek (Cz Rep) v W FERREIRA (SA); H SUKOVA (Cz Rep) v A Cecchini (It).

Court Three

M MacLagan (GB) v R Furlan (It); C Porwik (Ger) v J Wiesner (Aut); G Rusedski (GB) v J Grabb (US); L Courtois (Bel) v M McGrath (US).

Court Four

D Monami (Bel) v P Fendick (US); T MARTIN (US) v N Pereira (Ven); L Harvey- Wild (US) v R McQuillan (Aus); D Wheaton (US) v R Matheson (GB).

Court Five

L Neiland (Lat) v N Avila (Sp); B Shelton (US) v R KRAJICEK (Neth); E Reinach (SA) v M Kochta (Ger); B Cowan (GB) v B Black (Zim).

Court Six

M Washington (US) v A Volkov (Rus); T S Whitlinger-Jones (US) v K Po (US); D Nargiso (It) v P Korda (Cz Rep); A Temesvari (Hun) v G Pizzichini (It).

Court Seven

C Bergstrom (Swe) v A Krickstein (US); M Tebbutt (Aus) v L Jonsson (Swe); S Testud (Fr) v N Miyagi (Japan); J Watanabe (US) v Y Kamio (Japan).

Court Eight

L Gloria (US) v J Renzenbrink (Ger); M Rios (Chile) v M Knowles (Bah); G Raoux (Fr) v C Caratti (It).

Court Nine

M Ondruska (SA) v K Kucera (Slovak); S Matsuoka (Japan) v K Novacek (Cz Rep); E Likhovtseva (Rus) v S Farina (It); N Bradtke (Aus) v E Wagner (Ger).

Court 10

T Carbonell (Sp) v W Masur (Aus); S Stolle (Aus) v J Burillo (Sp); B Karbacher (Ger) v J Hlasek (Swit).

Court 11

A Chang (Can) v T Ho (US); I Spirlea (Rom) v J Kruger (SA); S Draper (Aus) v J Palmer (US); J Halard (Fr) v J Nejedly (Can).

Court 12

J Stark (US) v R Vasek (Cz Rep); F Fetterlein (Den) v M Sinner (Ger); P Begerow (Ger) v R Nideffer (SA); A Smashnova (Isr) v R Zrubakova (Slovak).

Court 13

D Nestor (Can) v D Sapsford (GB); C Wilkinson (GB) v H Dreekmann (Ger); L M Raymond (US) v J Pullin (GB); A Gavaldon (Mex) v I MAJOLI (Croa).

Court 14

R Bobkova (Cz Rep) v B SCHULTZ-McCARTHY (Neth); G FORGET (Fr) v G Henderson (GB); D Rostagno (US) v J Bates (GB); A Wainwright (GB) v Z Garrison-Jackson (US).

Court 15

A Boetsch (Fr) v N Marques (Por); A Grossman (US) v A Keller (US); D Prinosil (Ger) v M Goellner (Ger).

Court 16

O Delaitre (Fr) v A O'Brien (US); F Perfetti (It) v M Babel (Ger); L Burgsmuller (Ger) v J Bjorkman (Swe).

Court 17

M Damm (Cz Rep) v A Thoms (Ger); N Feber (Bel) v N Arendt (US); N Borwick (Aus) v P Baur (Ger); S Stafford (US) v V Martinek (Ger).

Comments