Britannia Royal Naval College

The Queen was represented by the Duchess of Kent, who took the salute at Britannia Royal Naval College (Lord High Admiral's Divisions) when the following officers passed out on 6 April:

NAVAL COLLEGE ENTRY (Seaman)

Sub-Lieutenants: PJ Hammond; MJ Whitmee.

Midshipmen: RJ Abrehart; PNE Adams; RE Anderson; VG Arden; RR Balletta; RR Battrick; PB Blaber; SA Black; J. Bone; GCG Brooks; M. Cadman; ML Capes; MC Carr; CM Cook; SL Cooper; SJ Derry; JAG Fitzpatrick; IA Green; ZMA Hancock; ER Hayman; SM Hazeldine; KM Hibberd; TR Hounsom; I. Jackson; PD Jones; PA Kelly; K. Keith; JP Kirk; P. Laughton; IH Lynn; C. May; JAG McBratney; NK Parr; SJ Roche; SJ Roberts; Robertson-Gopffarth; KML Smith; PJ Smith; DW Spink; AB Sowerby; GS Strathie; RJ Taffs; PJE Tilden; MD Webb; KJ Webber; NJ Wheeler; CR Wood; PC Wright.

NAVAL COLLEGE ENTRY (Supply and Secretariat)

Midshipman: CS Dow.

NAVAL COLLEGE ENTRY (Engineers)

Midshipmen: CJG Barr; P. Boxall; MD Briggs; D. Clark; VJ Clark; MJ Davis; HJ Goodale; W. Lee; NR McCallum; RH McHugh; DW Mealing; MC Miller; AJ Nicoll; NAC Quade; C. Russell-Clark; SN Spiller; DJ Thorne.

DIRECT COLLEGE ENTRY (Seaman)

Sub-Lieutenants: AJ Aitken; SS Balmain; AW Booton; SK Bouch; SA Bourchier; SA Bryson; GS Cooke; RE Curry; CL Dyer; MJ Edey; AC Fryer; JP Fuller; MS Hansen; TEG Hewitt; DL Hitchings; ASJ Horton; GMJ Hughes; SV Kerr; SK Lamb; OJ Medland; DJ Naidoo.

Midshipmen: DW Adnan Abdullah; S. Agyenum Boateng; A. Bayliss; AM Hamed Mohammed; Khalid Hamed; JL McDonald; AS Mohammed Awadh; H. Mohd Ateeq; S. Mohd Saaed; PC Ngin; AM Rashid Salim; AS Said Suleiman; DN Saleh; BC Tey; AW Vosailagi.

LORD HIGH ADMIRAL'S DIVISIONS - PRIZEWINNERS

Queen's Sword: Lt SP Huntingdon RN.

Queen's Prizes: Sub-Lt SM Hopper RN; Sub-Lt EV Stoney WRNS; Lt PPCC Stanos RN; Sub-Lt A. Haigh RN; Midshipman AK Rimington RN; Midshipman CRH Field RN.

Admiralty Prize: Sub-Lt WV Armour, Trinidad and Tobago Defence Force.

College Sword: Sub-Lt SA Hoyle RN.

Comments